Wspieramy projekt dbania o środowisko

Maciej Poznański, Dominik Marcińczyk i Michał Drużkowski, czyli członkowie zespołu „Zapunktuj w środowisku” zachęcają mieszkańców do segregacji śmieci i dbania o środowisko. Zespół bierze udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”, w ramach której licealiści podejmują się rozwiązania wybranego problemu społecznego.'

Licealiści z I liceum Ogólnokształcącego im. Mikolaja Kopernika w Lubinie wpadli na pomysł, aby zbudować cztery śmietniki segregacyjne i postawić je w mieście. Śmietniki są specjalnie zaprojektowane, by przykuwać uwagę oraz zachęcać do segregacji. Posiadają trzy przegródki na papier, plastik oraz szkło, które są odpowiednio oznaczone.
Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie mieszkańców do dbania o czystość w mieście, segregacji oraz do korzystania z darmowej komunikacji miejskiej.

Projekt nie tylko dotycyz śmieci. Również chłopaki chcą pokazać, że im mniej samochodów na ulicy, tym czystszym powietrzem będziemy oddychać. Powiesili billboard, plakaty oraz rozdali ulotki promujące ich kampanię. Wszystko to wspierają MPO, MPWiK, DAR, Sklep Mobil Auto-części, Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Nasz Dom' oraz PKS Lubin SA.